Skąd wiadomo, że moja strona ma wirusa?

Objawy wirusa na stronie

Wirus na stronie internetowe może ukrywać się niezauważony przez dłuższy czas. Jeżeli tak jest to najczęściej kończy się to zablokowaniem strony przez firmę hostingową lub oznaczeniem strony jako niebezpiecznej i stwarzającej zagrożenie.

Czasami jednak wirusa na stronie internetowej można zauważyć po specyficznych objawach infekcji. Do takich widocznych objawów wirusa na stronie zaliczyć można: przekierowanie użytkowników na podejrzane strony zewnętrzne, rozsyłanie spamu przez stronę, pojawienie się na stronie nieznanych Ci treści, pojawienie się w wynikach wyszukiwania ogromnej ilości spamerskich podstron,  strona internetowa po otwarciu próbuje instalować podejrzane oprogramowanie, wyświetla informacje o wygranym konkursie itp.

Jak usuwamy wirusy z WordPress

Usuwanie wirusów z WordPressa wygląda następująco:

Wstępna analiza

Sprawdzamy aktualny stan strony. Analizujemy skutki infekcji oraz określamy z czym mamy do czynienia. Wyłączamy stronę do czasu usunięcia wirusów ze strony.

Kopia zapasowa

Umieszczamy na stronie informację o przerwie technicznej. Tworzymy kopię zawirusowanej strony i pobieramy ją w celu przeprowadzenia skanowania.

Skanowanie strony

Przeprowadzamy skanowanie zawirusowanej strony internetowe w celu wykrycia szkodliwego kodu w plikach oraz bazie danych.

Naprawa i aktualizacja

Na tym etapie wiemy już z czym mamy do czynienia i jak usunąć wirusa z Twojej strony internetowej. Zawirusowana lub zhakowana strona zostaje oczyszczona i zaktualizowana.

Zabezpieczenie i kopia

W miarę możliwości zabezpieczamy stronę internetową przed najpopularniejszymi rodzajami ataków i tworzymy kopię zapasową strony.

Uruchomienie strony

Wgrywamy i uruchamiamy odwirusowaną stronę na Twój hosting. Strona po ponownym uruchomieniu jest przez nas obserwowana przez 7 dni.

Atrakcyjne ceny

Nie wymagamy opłat abonamentowych i podpisania rocznej umowy. U nas płacisz tylko za czas, w którym faktycznie dla Ciebie pracujemy.

Doskonała komunikacja

Szybko odpisujemy na maile, odbieramy telefony i udzielamy rzeczowych odpowiedzi. Również po wykonaniu usługi.

Szybka reakcja na zgłoszenia

Wiemy jak ważne jest przywrócenie działania strony, czy też usunięcie krytycznych błędów. W 95% przypadków naprawy wykonujemy w 24h

Co o nas mówią
Opinie klientów
img

Dziękuję za fachową pomoc i dobre rady. Jeżeli będę jeszcze kiedyś potrzebowała pomocy z moim
blogiem to napewno skorzystam z Waszych usług.

Anna W.

img

Przez pięć dni próbowałem samodzielnie naprawić kilka błędów na mojej stronie i nic z tego nie wyszło. Wam cała naprawa zajęła dwie godziny.

Łukasz K.

img

Jest tak jak obiecujecie. Usługa została wykonana szybko, fachowo i niedrogo. Wreszcie
wszystko działa tak jak powinno! Dziękuję 🙂

Magda Z.